Strona Główna
AKTUALNOŚCI
Wtorek, 23 kwiecień 2019 r.
25.06.2016
24 czerwca obchodziliśmy kolejną rocznicę sformowania Brygady Wsparcia Dowodzenia WKP-W. Obchody odbyły sie w Wałczu i rozpoczęła je uroczysta msza święta celebrowana przez kapelana garnizonu Wałcz.

 Zasadniczym elementem był uroczysty apel jednostek wojskowych brygady. Odbył się on jednak nie tak jak zawsze w koszarach lecz na terenie miejskim w scenerii wałeckiego jeziora. Uczestniczyły w nim wszystkie jednostki brygady. Obok i batalionów z Wałcza w szeregu stanęły pododdziały z Bielkowa, Szczecina i Prenzlau.


Po powitaniu przybyłych gości, wsród których należy wymienić stargardzkiego posła na Sejm RP, pana Michała Jacha, Dowódcę WKP-W, generała broni Manfreda Hofmann'a, Szefa Sztabu WKP-W, generała brygady Per Oluff Knudsena, oraz byłego dowódcę brygady, generała  dywizji Jarosława Mikę, nastąpiło odczytanie postanowienia Prezydenta RP i decyzji Ministra Obrony Narodowej, o nadaniu odznaczeń i medali dla żołnierzy BWD WKP-W. W dalszej kolejności odczytano rozkaz o wyróżnieniach dowódcy brygady Tytułem Honorowym "Zasłużony Żołnierz RP" oraz listami gratualcyjnymi. Ponadto Dowódca WKP-W, generał Manfred Hofmann wręczył pamiątkowe coin'y,  dla wyróżniających się żołnierzy BWD WKP-W za udział w niedawno zakończonym ćwiczeniu Anakonda-16.
Po okolicznościowych przemówieniach nastąpiła defilada pododdziałów po której krótki pokaz swoich umiejętności dała bydgoska orkiestra wojskowa, która zapewniła oprawę muzyczną naszego święta.

Po zakończeniu uroczystości goście oraz wszyscy zebrani na promenadzie byli świadkami inscenizacji historycznej przygotowanej przez pracownikow Muzeum Wału Pomorskiego.Dalszą część dnia wszyscy zebrani mogli spędzić w bardzo przyjemny sposób ponieważ z okazji święta przygotowano liczne rozrywki dla dzieci w postaci dmuchanych zamków i występów artystycznych, a dla dorosłych w Klubie Brygady WKP-W odbywa sie festyn połączony z zabawą taneczną.....

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom a wszystkim odznaczonym i wyróżnionym gratulujemy.

kpt. Tomasz Bryła