Strona Główna
AKTUALNOŚCI
Poniedziałek, 18 luty 2019 r.
28.02.2017
W ostatni dzień lutego w Dowództwie Brygady Wsparcia Dowodzenia WKP-W pożegnaliśmy, odchodzącego do rezerwy, pułkownika Mariana Matoszkę.

 

 

Zbiórka z okazji pożegnania Pana Pułkownika zgromadziła wszystkich obecnych w dowództwie żołnierzy i pracowników wojska.

Po złożeniu meldunku przez Szefa Sztabu, pułkownik Rolak - dowódca brygady - przedstawił historię służby pułkownika Matoszki. Jego droga służbowa kilka razy splatała się z naszą brygadą ponieważ był dowódcą 100. batalionu łączności, który jest jednostką w strukturze BWD WKP-W, był także zastępcą dowódcy brygady a na koniec służby ponownie trafił do naszego dowództwa.

Pułkownik Rolak podkreślił ogromną wiedzę i profesjonalizm pułkownika Matoszki, którym cechował się na każdym etapie swojej kariery wojskowej. Na zakończenie wręczył pamiątkowe tablo z podziękowaniem za służbę.

Następnie Pułkownik Marian Matoszka podziękował wszystkim zgromadzonym za liczne przybycie a w mowie pożegnalnej zaznaczył, że wszystko co osiągnął nie jest wyłącznie jego zasługą ale efektem ciężkiej pracy zespołów ludzkich, które go otaczały na każdym kolejnym szczeblu jaki piastował. I za to tym wszystkim tym ludziom dziękuje.

Na koniec zbiórki, dowódca wręczył odchodzącemu prezent od wszystkich żołnierzy i pracowników dowództwa. Jako że Pułkownik Matoszka interesuje się malarstwem, otrzymał pejzaż olejny, który zaprezentował wszystkim zgromadzonym, podkreślając że zawiśnie on w eksponowanym miejscu w jego domu. Następnie wpisał się do księgi pamiątkowej.

Dziękujemy za służbę Panie Pułkowniku.

 

 

 

 

Więcej zdjęć na naszym profilu fb - link.

 

 

 

kpt. Tomasz Bryła