Strona Główna
AKTUALNOŚCI
Wtorek, 23 kwiecień 2019 r.
11.11.2017
Obchody Święta Niepodległości w garnizonie Stargard rozpoczęła msza święta w Kolegiacie NMP.

 

 

Po mszy delegacje władz samorządowych i przedstawiciele służb mundurowych złożyli kwiaty jako hołd pamięci wszystkich, którzy walczyli o niepodległą Polskę.

Po mszy, na płycie starego rynku, odbył się uroczysty apel jednostek wojskowych garnizonu Stargard.

Dowódca garnizonu - pułkownik Jacek Rolak - przywitał zgromadzonych gości oraz przedstawicieli samorządów miasta i powiatu a także reprezentantów związków i stowarzyszeń kombatanckich. Wśród mundurowych szczególnie serdecznie powitał wieloletniego współorganizatora tych uroczystości w latach poprzednich, byłego dowódcę 12 brygady zmechanizowanej, generała Dariusza Górniaka.

"...Jednak niepodległości musimy bronić każdego dnia. I to nie tylko my, żołnierze, ale każdy z nas. Swoją postawą, pomocą innym i szacunkiem dla tych którzy budowali to państwo na długo przed nami...." - tymi słowami w swoim przemówieniu pułkownik Rolak oddał hołd dla pokoleń Polaków, którym dziś zawdzięczamy swoją niepodległość.

Dzisiejsze święto było okazją do uroczystego mianowania na wyższe stopnie wojskowe oraz wręczenia odznaczeń i medali.

Po odczytaniu apelu pamięci i salwie oddanej przez kompanię honorową nastąpił uroczysty przemarsz jednostek kończący dzisiejszy apel.

Przez cały czas święta mieszkańcy mogli oglądać i zaznajomić się ze sprzętem wojskowym jakim dysponują nasi żołnierze, który wystawiony był od wczesnych godzin rannych wokół płyty rynku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kpt. Tomasz Bryła