Strona Główna
AKTUALNOŚCI
Wtorek, 23 kwiecień 2019 r.
03.07.2018
W piątek 29. czerwca odbył się uroczysty apel jednostek Brygady Wsparcia Dowodzenia WKP-W z okazji 11. rocznicy jej utworzenia.


Apel, poprzedzony był mszą świętą w stargardzkiej kolegiacie, w czasie której modlono się za żołnierzy i pracowników brygady.
 
 
 
 

Uroczysta zbiórka w „białych koszarach” była okazją do zaprezentowania wszystkich pododdziałów brygady. Wzięli w niej udział przedstawiciele wszystkich jednostek, od wałeckich batalionów łączności i logistycznego, poprzez batalion ochrony z Bielkowa i żołnierzy Zespołu Wsparcia Dowództwa Korpusu, aż do niemieckiego Prenzlau, w którym stacjonuje batalion łączności działający w strukturach naszej brygady.

Po powitaniu gości przez dowódcę brygady, wśród których był min. zastępca dowódcy Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego – gen. dyw. Krzysztof Król oraz Inspektor Rodzajów Wojsk DG RSZ – gen. bryg. Sławomir Owczarek rozpoczęła się wojskowa część uroczystości. W czasie apelu pododdziałów brygady zostały wręczone medale i odznaczenia oraz listy gratulacyjne a także awanse na wyższy stopień służbowy. Wyróżnieni otrzymali Odznaki Honorowe Wojsk Lądowych, Tytuły Honorowe - Zasłużony Żołnierz RP, listy gratulacyjne oraz medale pamiątkowe dowódcy brygady. Wyróżnienia otrzymali zarówno żołnierze polscy jak i niemieccy.
W swoim przemówieniu pułkownik Rolak podziękował za ostatni rok i wysiłek wszystkich żołnierzy, którzy przez ten miniony rok z zaangażowaniem realizowali swoje obowiązki.

Apel zakończyła defilada pododdziałów.
 
 
 
 
 
 
 
 

W dalszej części obchodów wszyscy zgromadzeni goście, oraz mieszkańcy miasta, którzy przybyli na dzisiejszą uroczystość, mogli korzystać na przykoszarowej strzelnicy z przygotowanych na ten dzień atrakcji i podziwiać występy zaproszonych zespołów muzycznych i teatralnych.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
kpt. Tomasz Bryła